Jakub Michálek

předseda poslaneckého klubu Pirátů

Jsem předsedou poslaneckého klubu Pirátu ve sněmovně, předtím jsem vedl naše zastupitele na pražském magistrátu. Vždy jsem se zajímal o politiku a nelíbilo se mi, jak fungovaly konvenční politické strany a že zůstaly desítky let pozadu v minulosti, takže pak pro lidi nedělají, co by měly. Mým cílem je, aby se fungování veřejné správy dostalo na západní úroveň, kdy se nekrade, na úřadech pracují kompetentní a motivovaní lidé, občan má servis a státní správa se jako celek posouvá vpřed.

Za své největší úspěchy považuji přijetí několika protikorupčních zákonů. Je to právě korupce, která občanům nejvíce vadí. Zasloužil jsem se o rozšíření působnosti zákona o registru smluv také na polostátní ČEZ, pomohl jsem také prosadit zveřejňování koncových vlastníků u firem, které pobírají dotace či si půjčují od státu. Zlepšit přístup k informacím či zprůhlednit obsazování křesílek v dozorčích radách státních firem.

Jsem hlavně hrdý, že se nám podařilo správně předpovědět, že dorazí druhá vlna koronaviru a představili jsme sruzumitelný plán Budoucnost řešíme teď, jak se na tuto druhou vlnu během letních měsíců připravit, což bohužel vláda zanedbala. Také jsem pomohl prosadit změny, které pomohly v Praze regulovat přebujelý byznys Airbnb či moderní regulaci taxislužby.

Pokud zrovna nepracuji, tak se věnuji četbě, relaxaci a v poslední době se také snažím trávit více času sportem, protože politika je jinak velmi sedavé zaměstnání. Blízko mám také k vědě, kde vedle práv mám také diplom z teoretické fyziky z Matfyzu.

Odebírat Reflektor